flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

№ 45 від 08 червня 2013 року стаття консультанта Ратнівського районного суду "Дитячий час"

18 червня 2013, 10:46

Дитячий час

   Нардепи заборонили дітям без супроводу дорослих відвідувати в нічний час бари, ресторани та клуби. У разі порушення цих вимог відповідатиме власник закладу. За відповідне рішення проголосували 350 із 407 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

 Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо перебування дитини у закладах громадського харчування та сфери розваг у нічний час)». Відповідно до нього діти, яким не виповнилось 16 років, зможуть перебувати в нічних клубах та барах з 22.00 до 6.00 лише в присутності одного з батьків.

Щоб не допустити неповнолітніх у свої заклади, власники мають право в нічний час  вимагати у відвідувачів документи, які підтверджують їхній вік.  

Новим законом у Кодексі України про адміністративні правопорушення у ст. 180, в якій ішлося винятково про доведення неповнолітнього до стану сп’яніння, вноситься доповнення. Зокрема, Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтею 1801 такого змісту: «Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування».

Порушення встановленого законом порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян – власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-850 грн.). Якщо протягом року порушення повториться, то штраф зростає вдвічі — від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).

Раніше рішення про обмеження пересування для дітей до 16 років діяло лише в деяких містах і населених пунктах України, де його прийнято сесіями місцевих рад, зокрема в Сімферополі, Житомирі та Ялті.

Тетяна СМАЛЬЧУК,

консультант районного суду